ІСТОРИЧНЕ ПРИКАРПАТТЯ Глюсарій    Контакти
Пошук  
   
Швидкий перехід:


Головна   Новини   Форум   Форум Історія України   Форум IFN   Реферати   Бібліотека   Реклама   Наш блог   Контакти   Про нас

ІСТОРИЧНЕ ПРИКАРПАТТЯ .: Історична довідка .: Прикарпаття .: Івано-Франківська область, офіційна, ділова, історична


Івано-Франківська область, офіційна, ділова, історична

Івано-Франківська область

Обласний центр – місто Івано-Франківськ

Площа Івано-Франківської області – 13,9 тис. кв. км

Населення Івано-Франківської області 1403,7 тис. осіб (станом на 2003 рік).

Голова Івано-Франківської області – голова обласної державної адміністрації, призначається президентом

Законодавчий орган Івано-Франківської області – Обласна Рада, 120 місць, вибирається всенародним голосуванням на 5 років

 

Адміністративно-територіальний поділ Івано-Франківської області:

Станом на 27 вересня 1939 р. 10 повітів

  1. Городенківський – м. Городенка
  2. Долинський – м. Долина
  3. Калушський – м. Калуш
  4. Коломийський – м. Коломия
  5. Косівський – м. Косів
  6. Надвірнянський – м. Надвірна
  7. Рогатинський – м. Рогатин
  8. Снятинський – м. Снятин
  9. Станіславський – м. Станіслав
  10. Тлумацький – м. Тлумач

 

Станом на лютий 1940 р. – 34 райони

  1. Богородчанський – смт. Богородчани
  2. Болехівський – м. Болехів
  3. Більшівцівський – смт. Більшівці
  4. Букачівський – смт. Букачівці
  5. Бурштинський – смт. Бурштин
  6. Войнилівський – с. Войнилів
  7. Вигодський – смт. Вигода
  8. Галицький – м. Галич
  9. Гвіздецький – смт. Гвіздець
  10. Городенківський – м. Городенка
  11. Делятинський – смт. Делятин
  12. Долинський – м. Долина
  13. Жаб’євський – с. Жаб’є (Верховина)
  14. Жовтневий – смт. Жовтень (Єзупіль)
  15. Заболотівський – с. Заболотів
  16. Калушський – м. Калуш
  17. Коломийський – м. Коломия
  18. Коршівський – с. Коршів
  19. Косівський – м. Косів
  20. Кутський – смт. Кути
  21. Ланчинський – смт. Ланчин
  22. Лисецький – смт. Лисець
  23. Надвірнянський – м. Надвірна
  24. Новичанський – с. Новиця
  25. Обертинський – смт. Обертин
  26. Отинянський – смт. Отинія
  27. Рогатинський – м. Рогатин
  28. Снятинський – м. Снятин
  29. Солотвинський – смт. Солотвино
  30. Станіславський – м. Станіслав
  31. Тлумацький – м. Тлумач
  32. Чернелицький – смт. Чернелиця
  33. Яблунівський – смт. Яблунів
  34. Яремчанський – смт. Яремча

В 1940 р. було створено ще Перегінський та Тисменецький райони

35. Перегінський – смт. Перегінське

36. Тисменецький – м. Тисмениця

У грудні 1940 р. замість Делятинського створено Печеніжинський, а замість Новичанського – Рожнятівський район

35. Печеніжинський – смт. Печеніжин

36. Рожнятівський – смт. Рожнятів

 

В 1957 р. ліквідовано Вигодський, Жовтневий, Кутський, Печеніжинський та Чернелицький райони (залишився 31 район).

В 1959 р. ліквідовані Букачівський, Коршівський, Перегінський та Солотвинський райони (залишилося 27 районів).

 

В грудні 1962 р. ліквідовано Болехівський, Більшівцівський, Бурштинський, Войнилівський, Гвіздецький, Жаб’євський, Заболотівський, Ланчинський, Лисецький, Надвірнянський, Обертинський, Отинянський, Рогатинський, Рожнятівський, Снятинський, Станіславський, Тлумацький, Тисменецький, Яблунівський та Яремчанський райони.

 

30 грудня 1962 р. створено Верховинський промисловий район

Верховинський промисловий район – смт. Верховина

1963 р. ліквідовано Верховинський промисловий район

1963 р. створено Долинський промисловий район

Долинський промисловий район – м. Долина

 

Станом на 1 жовтня 1963 р. в області було 6 сільських районів та 1 промисловий

1. Богородчанський – смт. Богородчани

2. Галицький – м. Галич

3. Городенківський – м. Городенка

4. Калушський – м. Калуш

5. Коломийський – м. Коломия

6. Косівський – м. Косів

1. Долинський промисловий район – м. Долина

4 січня 1965 р. Долинський промисловий район ліквідовано і відновлено Долинський район

7. Долинський – м. Долина

4 січня 1965 р. було відновлено Надвірнянський, Рогатинський, Рожнятівський, Снятинський, Тлумацький райони

8. Надвірнянський – м. Надвірна

9. Рогатинський – м. Рогатин

10. Рожнятівський – смт. Рожнятів

11. Снятинський – м. Снятин

12. Тлумацький – м. Тлумач

8 грудня 1966 р. було створено Верховинський та Івано-Франківський райони

13. Верховинський – смт. Верховина

14. Івано-Франківський – м. Івано-Франківськ

У 1982 р. замість Івано-Франківського району створено Тисменецький (всього налічувалося 14 районів та 5 міст обласного підпорядкування).

  1. Богородчанський – смт. Богородчани
  2. Верховинський – смт. Верховина
  3. Галицький – м. Галич
  4. Городенківський – м. Городенка
  5. Долинський – м. Долина
  6. Калушський – м. Калуш
  7. Коломийський – м. Коломия
  8. Косівський – м. Косів
  9. Надвірнянський – м. Надвірна
  10. Рогатинський – м. Рогатин
  11. Рожнятівський – смт. Рожнятів
  12. Снятинський – м. Снятин
  13. Тлумацький – м. Тлумач
  14. Тисменецький – м. Тисмениця

Міста – 1. Болехів, 2. Івано-Франківськ, 3. Калуш, 4. Коломия, 5. Яремче (до 14 грудня 2006 р. – Яремча)

Всього в Івано-Франківській області станом на 2007 р. було 15 міст: 1) Болехів, 2) Бурштин, 3) Галич, 4) Городенка, 5) Долина, 6) Івано-Франківськ, 7) Калуш, 8) Коломия, 9) Косів, 10) Надвірна, 11) Рогатин, 12) Снятин, 13) Тлумач, 14) Тисмениця, 15) Яремче.

 

31 жовтня 2007 р. – Микола Васильович Палійчук (народився 17 липня 1971 р.) – голова обласної державної адміністрації

22 – 31 жовтня 2007 р. – Микола Васильович Палійчук (народився 17 липня 1971 р.) – т.в.о. голови обласної державної адміністрації

11 травня 2006 р. – Ігор Мирославович Олійник (народився 1 квітня 1955 р.) – голова обласної ради

4 лютого 2005 – 22 жовтня 2007 р. – Роман Володимирович Ткач (народився 22 травня 1962 р.) – голова обласної державної адміністрації

25 квітня 2002 – 11 травня 2006 р. – Василь Фомич Брус (народився 27 червня 1954 р.) – голова обласної ради

5 травня 1998 – квітень 2002 р. Зиновій Миколайович Митник (народився 2 вересня 1954 р.) – голова обласної ради

26 лютого 1997 – 19 січня 2005 р. – Михайло Васильович Вишиванюк (народився 13 жовтня 1952 р.) – голова обласної державної адміністрації

Липень 1995 – березень 1998 р. – Степан Васильович Волковецький (народився 30 січня 1947 р.) – голова обласної ради

10 липня 1995 – 26 лютого 1997 р. Степан Васильович Волковецький (народився 30 січня 1947 р.) – голова обласної державної адміністрації

Червень 1994 – липень 1995 Степан Васильович Волковецький (народився 30 січня 1947 р.) – голова обласної ради та виконавчого комітету

10 грудня 1992 – червень 1994 р. Степан Васильович Волковецький (народився 30 січня 1947 р.) – голова обласної ради

20 березня 1992 – червень 1994 – Василь Остапович Павлик (народився – 11 вересня 1938 р.) – представник Президента України

Березень 1992 – 7 грудня 1992 р. Микола Михайлович Яковина (народився 24 березня 1957 р.) – голова обласної ради

Січень 1991 – березень 1992 р. – Микола Михайлович Яковина (народився 24 березня 1957 р.) – голова обласної ради и виконавчого комітету

Жовтень 1990 – січень 1991 р. Василь Остапович Павлик (народився 11 вересня 1938 р.) – голова виконавчого комітету обласної ради народних депутатів

Квітень 1990 – 10 вересня 1990 р. – Дмитро Васильович Захарук (народився 16 лютого 1940 р.) – голова виконавчого комітету обласної ради народних депутатів

Квітень 1990 – січень 1991 р. – Микола Михайлович Яковина (24 березня 1957 р.) – голова обласної ради народних депутатів

9 лютого 1990 – липень 1991 р. – Зиновій Васильович Куравський (народився 28 липня 1944 р.) – перший секретар обласного комітету КПУ

Грудень 1985 – 9 лютого 1990 р. – Іван Григорович Посторонко (народився 1929 р.) – Перший секретар Обласного комітету КПУ

22 грудня 1983 – грудень 1985 р. – Іван Андрійович Ляхов (народився 6 квітня 1936 р.) – Перший секретар обласного комітету КПУ

1980 – 1990 р. – Вадим Олександрович Бойчук – голова виконавчого комітету обласної ради народних депутатів

1978 – 22 грудня 1983 р. – Іван Іванович Скиба (народився 1937 р.) – Перший Секретар обласного комітету КПУ

Листопад 1973 – 1978 р. – Павло Федорович Безрук – перший секретар обласного комітету КПУ

Березень 1969 р – грудень 1973 р. Віктор Федорович Добрик (народився 2 грудня 1927 р.) – Перший секретар обласного комітету КПУ

Лютий 1966 – березень 1969 р. Яків Петрович Погребняк (народився 6 квітня 1928 р.) – перший секретар обласного комітету КПУ

1963 – лютий 1966 р. – Іван Андрійович Кащеєв – перший секретар обласного комітету КПУ

Івано-Франківська область до 9 грудня 1962 р. мала назву Станіславська, а м. Івано-Франківськ - Станіслав

 

1956 – 197? р. – Петро Федорович Кайкан – голова виконавчого комітету обласної ради депутатів трудящих

1959 – 1963 р. – Яків Іванович Лисенко (народився 1906 р.) – перший секретар обласного комітету КПУ

1952 – 1954 рр. – Ю. Й. Пантелюк – голова обласного виконавчого комітету ради депутатів трудящих

1951 – 1959 рр. – Пилип Кузьмич Щербак – перший секретар обласного комітету КПУ

1950 – 1951 рр. – Михайло Варнаєвич Слонь (1906 – 1955 р.н.-р.с.) – перший секретар обласного комітету КП (б) У

1948 – 1950 рр. – Пилип Кузьмич Щербак – перший секретар обласного комітету КП (б) У

1945 – 194? рр. – І. І. Рясиченко – голова обласного виконавчого комітету ради депутатів трудящих

1944 – 1945 рр. – М. М. Козенко (народився 1905 р.) – голова виконавчого комітету обласної ради депутатів трудящих

1944 – 1948 рр. Михайло Варнаєвич Слонь (1906 – 1955) – перший секретар обласного комітету КП (б) У

Станіславська область існувала з серпня 1944 по 9 листопада 1962 р.

 

27 липня 1944 р. область визволено від військ Німеччини та її союзників

Станіславський Крайс серпень 1941 – 27 липня 1944 р. – м. Станіслав

1 серпня 1941 – 27 липня 1944 р. – в складі дистрикту Галичина

1 серпня 1941 – 27 липня 1944 р. в складі Генерал-губернаторства

2 липня 1941 – 27 липня 1944 р. – захоплена Німеччиною

1940 – 2 липня 1941 р. – Є. С. Безкровний (? – листопад 1941 р.) – голова виконавчого комітету обласної ради депутатів трудящих

Станіславська область створена 4 грудня 1939 р. й існувала до липня 1941 р. – м. Станіслав

27 листопада 1939 – 1941 р. – М.М. Козенко (1905 - ? рр.) – голова виконавчого комітету обласної ради депутатів трудящих

27 листопада 1939 р. – червень 1941 р. – Михайло Васильович Груленко (? – 1941) – перший секретар обласного комітету КПУ

3 жовтня – листопад 1939 р. – Михайло Васильович Груленко (? - 1941) – голова воєводського Тимчасового Управління

28 вересня 1939 – липень 1941 р. – Станіславська область перебувала у складі Української РСР

17 вересня 1939 – липень 1941 р – захоплення військами СРСР

20 січня – 2 вересня 1939 р. – Станіслав Ярецький (1892 – 1955) – воєвода станіславський – Stanislaw Jarecki

14 липня 1936 – 20 січня 1939 р. – Стефан Віктор Павло Паславський (1885 – 1956) – станіславський воєвода – Stefan Wiktor Pawel Paslawski

23 червня 1936 – липень 1937 р. – Ян Савицький – воєвода Станіславський – Jan Sawicki

11 лютого – 22 червня 1936 р. – Мечислав Старжинський – т.в.о. станіславського воєводи – Mieczyslaw Starzynski

1936 р. – Турківський повіт перейшов до складу Львівського воєводства

2 лютого 1931 – 1 лютого 1936 – Зигмунт Стефан Ягодзинський (1891 – 19??) – воєвода станіславський – Zygmunt Stefan Jagodzinski

3 вересня 1930 – 2 лютого 1931 – Зигмунт Стефан Ягодзинський (1891 – 19??) – т.в.о. воєводи станіславського – Zygmunt Stefan Jagodzinski

30 жовтня 1928 – 29 серпня 1930 р. – Броніслав Францішек Наконечников-Клуковський (1888 – 1962) – воєвода станіславський – Bronislaw Franciszek Nakoniecznikow-Klukowski

28 жовтня 1927 – 30 жовтня 1928 р. – Олександр Адам Моравський (1877 – 1930) – воєвода станіславський – Aleksander Adam Morawski

18 грудня 1926 – 12 вересня 1927 р. – Владислав Корсак (1890 – 1949 рр.) – воєвода станіславський – Wladyslaw Korsak

18 серпня 1925 – 25 жовтня 1926 р. – Олександр дес Логес (1868 – ?) – воєвода станіславський – Aleksander des Loges

21 жовтня 1921 – 18 серпня 1925 р. Едмунд Юристовський (1873 – 19??) – воєвода станіславський – Edmund Jurystwski

 

В 1921 було створено 15 повітів:

1. Богородчанський – м. Богородчанський

2. Городенківський – м. Городенка

3. Долинський – м. Долина

4. Жидачівський – м. Жидачів

5. Калушський – м. Калуш

6. Коломийський – м. Коломия

7. Косівський – м. Косів

8. Надвірнянський – м. Надвірна

9. Рогатинський – м. Рогатин

10. Сколівський – м. Сколє

11. Снятинський – м. Снятин

12. Станіславський – м. Станіслав

13. Стрийський – м. Стрий

14. Тлумацький – м. Тлумач

15. Турківський – м. Турка

Станіславське воєводство існувало з 3 грудня 1920 р. по 17 вересня 1939 р. – адміністративний центр – м. Станіславів

3 грудня 1920 – 17 вересня 1939 р. у складі Польщі

1919 – 17 вересня 1939 р. територія області була захоплена польськими військами

1 листопада 1918 – 15 липня 1919 р. – в складі ЗУНР

1915 – 1918 рр. – в складі Королівства Галичини і Лодомерії

Вересень 1914 – 1915 р. – в складі Галицько-Буковинського генерал-губернаторства (російська окупація)

Станіславський повіт існував у 1867 – 1914 та 1915 – 1939 рр. – адміністративний центр – м. Станіслав

Станіславський крайс – 1784 – 1867 – м. Станіслав

1772 – 1914 рр. – в складі Королівства Галичини і Лодомерії

1739 – ? Йосиф Потоцький – воєвода

 

 

1662 – 1772 рр. – в складі Речі Посполитої

1349 р. – захоплення польськими військами Галича

1269 р. – переніс столиці Галицько-Волинської держави з Галича до Львова

1264 – 1269 – князь Шварно Данилович (? – 1269)

1243 – 1264 – князь Данило Романович (1202 - 1264)

1243 – 1243 – князь Ростислав Михайлович (1229 – 1264)

1241 р. – перенесення столиці Галицько-Волинської держави з Галича в Холм

1238 – 1243 рр. – князь Данило Романович (1202 – 1264)

1238 – 1238 рр. – князь Ростислав Михайлович (1229 – 1264)

1237 – 1238 рр. – князь Данило Романович (1202 – 1264)

1236 – 1237 рр. – князь Ростислав Михайлович (1229 – 1264)

1235 – 1236 рр. – князь Михайло Всеволодович (1179 – 1246)

1234 – 1235 рр. – князь Данило Романович (1202 – 1264)

1232 – 1234 рр. – намісник Андрій, син угорського короля Белли IV

1232 – 1234 рр. – Галицьке князівство захоплене угорськими військами

1230 – 1232 рр. – князь Данило Романович (1202 – 1264)

1228 – 1230 рр. – намісник Андрій, син угорського короля Белли IV

1228 – 1230 рр. – Галицьке князівство захоплене угорськими військами

1219 – 1228 рр. – князь Мстислав Мстиславович Удатний (? – 1228)

1217 – 1219 рр. – намісник угорського короля Коломан (1208 – 1241)

1217 – 1219 рр. – Галицьке князівство захоплене угорськими військами

1216 – 1217 рр. – князь Мстислав Мстиславович Удатний (? – 1228)

1216 – 1216 рр. – намісник угорського короля Коломан (1208 – 1241)

1215 – 1216 рр. – князь Мстислав Мстиславович Удатний (? – 1228)

1213 – 1215 рр. – намісник угорського короля Коломан (1208 – 1241)

1213 – 1216 рр. – Галицьке князівство захоплене угорськими військами

1212 – 1213 рр. – правління боярина Володислава Кормильчича

1212 – 1213 рр. – захоплення Галицького князівства Краківським князем Лешком ІІ

1212 – 1212 рр. – Мстислав Ярославович (Німий князь)

1211 – 1212 рр. – правління опікунки (регентші) Анни Рюриківни

1211 – 1212 рр. князь Данило Романович (1202 – 1264)

1210 – 1211 рр. – князь Володимир Ігоревич (1171 – ?)

1210 – 1210 рр. – князь Ростислав Рюрикович (1172 – 1218)

1210 – 1210 рр. – намісник угорського короля Бенедикт Бор

1210 р. – захоплення Галицького князівства угорськими військами

4 вересня 1210 – 1210 р. – князь Ростислав Рюрикович (1172 – 1218)

1209 – 4 вересня 1210 р. – князь Роман Ігоревич (? – вересень 1211 р.)

1208 – 1209 рр. – князь Володимир Ігоревич (1171 – ?)

1207 – 1208 рр. – князь Роман Ігоревич (? – вересень 1211 р.)

1207 р. – князь Ростислав Рюрикович (1172 – 1218)

1207 р. – князь Роман Ігоревич (? – вересень 1211 р.)

1206 – 1207 рр. – князь Володимир Ігоревич (1171 – ?)

1205 – 1206 рр. – правління опікунки (регентші) Анни Рюриківни

Жовтень 1205 – 1206 р. – князь Данило Романович (1202 – 1264)

14 жовтня 1205 р. князь Роман Мстиславович загинув в бою з поляками

1199 – 14 жовтня 1205 р. – князь Галицько-Волинського князівства Роман Мстиславович

Галицько-Волинське князівство – 1199 – 1269 рр. – столиця м. Галич 1199 – 1241 рр., м. Холм 1241 – 1243 рр., м. Галич 1243 – 1269 рр.

1199 р. – Галицьке князівство увійшло до складу Галицько-Волинської держави

1190 – 1199 рр. – князь Володимир Ярославович (1151 – 1199)

1188 – 1190 рр. – князь Андрій син Белли Угорського

1188 – 1188 рр. – князь Роман Мстиславович (1150 – 1205)

1188 р. – князь Володимир Ярославович (1151 – 1199)

1188 р. – князь Олег Ярославович (? – 1188)

1187 – 1188 рр. – князь Володимир Ярославович (1151 – 1199)

1 жовтня 1187 – 1187 р. – князь Олег Ярославович (Мечислав Настасич)

Лютий 1153 – 1 жовтня 1187 р. князь Ярослав Володимирович Осьмомисл (1130 – 1 жовтня 1187 р.)

1152 – лютий 1153 р. – князь Володимир Володаревич (1104 – 1153 рр.)

1144 – 1152 рр. – князь Володимир Володаревич (1104 – 1153 рр.)

1144 р. – князь Іван Ростиславович Берладник (? – 1161)

1141 – 1144 рр. – князь Володимир Володаревич (1104 – 1153 рр.)

1124 – 1141 рр. – князь Іван Василькович (? – 1141)

Галицьке князівство 1124 – 1199 рр. – столиця м. Галич

www.whp057.narod.ru/iv-fra.htm
 

Якщо у Вас є матеріали по історії Прикарпаття, окремого села чи міста нашого краю (спогади, документи, власні дослідження) - Ви можете розмістити їх на сторінках нашого сайту. Для цього потрібно лише звязатися з адміністрацією сайту.



Украинская Баннерная Сеть



Чи була дана стаття корисна для вас?

Якщо Ви побачили у даній статті помилку - просимо Вас повідомити про неї адміністрацію сайту

Повязані статті

Коментарі користувачів

Додати коментар
Немає коментарів на даний момент.





Контекстна реклама компьютерные программы прикарпатский порталукраинский проектмонеты Украиныстудія дизайнумужской порталкопірайтингкомпьютеры и комплектующиереклама в Українінерухомістьбанерна рекламатуризм в Карпатахсайт для жіноквеб дизайнкупівля та продаж лінківреклама в Інтернетіреклама для жінокжіночий порталісторія Українисайт для чоловіківукраїнська рекламаНовиниПогодаАвто Спорт Реферати Аукціон ТуризмМобільний світФорумОголошенняКаталогРекламаГороскопиПошта РоботаЧатиМагазинФiнансиПошукКомп'ютериЛистівкиЗнайомстваБлогиАнекдотиМузикаФотоРадіоМистецтвоХобіРозсилкиРайониВідеоАкціїТелегiдБiблiотекаIсторiяМагазиниТоп 100